Aging Commission

    
The Commission on Aging will be on the third Friday of each month at 1:00 PM in the Commission on Aging Office at Twin Towers.

Members



  • Denise Champagne, Project Dir.          Tenure - (Ex-Officio Member)
  • Toni Bailey                                            Term Expires:  July 15, 2021
  • Chuck Coleman                                    Term Expires: August 20, 2020
  • Gabe Henderson                                  Term Expires: August 6, 2020
  • Doris Horne                                          Term Expires: August 6, 2020
  • Jean Liddell                                          Term Expires:  August 6, 2020
  • Iris Long                                               Term Expires:  January 17, 2020
  • June Patterson                                    Term Expires:  January 17, 2020
  • Deborah Owens                                  Term Expires:  May 21, 2020
  • Roosevelt Stubbs                                Term Expires:  April 15, 2021
  • Henry Wade                                        Term Expires:  August 6, 2020
  • Rochelle Wells                                    Term Expires: August 6, 2020
Members of this commission serve a 2-year term.

About the Commission


This commission follows Ordinances 414,457 and 508.

Current Commission on Aging Newsletter (PDF)